Aktuality

Hlásíme, že jsme opět zde! :-)

Camerata Janáček se před několika dny vrátila ze zajímavého zájezdu do Srbska, kde v zaplněném sále Bělehradské filharmonie "Kolarac" prezentovala - soudě podle četných ohlasů - vynikajícím způsobem nejen českou, ale i světovou hudbu. (Podívejte se na fotky na našem FB profilu!) Znovu chceme na tomto místě vyjádřit díky Statutárnímu městu Ostrava, které je naším partnerem a významně podporuje naše aktivity.

A hned po návratu nová výzva - V neděli 16. října proběhlo ve valašské Zašové natáčení dalších dvou tercetů Karla Ditterse z Dittersdorfu, které se objeví, doufejme, že už před Vánoci, na novém CD Cameraty Janáček. Je to v pořadí již druhý nahrávací počin vzniklý ve spolupráci s nadšeným propagátorem staré české hudby, brněnským violistou Karlem Plockem, producentem CD.

Ani na sklonku roku 2016 nebude Camerata Janáček zahálet: Kromě několika koncertů pro Janáčkovu filharmonii Ostrava vystoupíme opět po dvou letech na SOUZNĚNÍ - Mezinárodním festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. Na koncertě, který se uskuteční dne 8. prosince v 18:30 v kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku, doprovodíme mladou českou sopranistku, finalistku Händlovy soutěže v Londýně Pavlu Flámovou a uvedeme několik zajímavých titulů, např. smyčcové kvintety George Onslowa a Ignaze Pleyela a další skladby. Koncert zaznamená Český rozhlas Vltava.

Srdečně zveme!

1. 11. 2016

Začátek sezóny

Camerata Janáček má letos vskutku "nabitý" začátek sezóny. Po krásném koncertě s hvězdnými sólisty Patricií Janečkovou a Josefem Špačkem v ostravském Gongu (záznam tohoto koncertu můžete sledovat na TV Noe, poprvé ho uvidíte 25. září 2016 ve 20 hodin a během podzimu bude následovat několik repríz) Camerata zahraje rodičům, ale zvláště jejich dětem na 1. koncertě abonentní řady D Janáčkovy filharmonie Ostrava, který se koná v neděli 2. října v 16 hodin v divadelním sále DKMO.

Hned další den ráno odjíždíme do srbského Bělehradu, kde v nejvýznamnějším koncertním sále Srbska "Kolarac" v rámci ArtLink Festivalu mladých talentů zahrajeme českou i světovou hudbu a doprovodíme nejvýznamnějšího srbského houslistu mladé generace Roberta Lakatoše. Na programu bude Mozart, Bach, Sarasate, Suk a Janáček). Po návratu nás čeká nahrávání dvou sonát Carla Ditterse von Dittersdorf, nahrávat budeme v barokním kostele s vynikající akustikou ve valašské Zašové.

24. 9. 2016

Nové CD

Camerata Janáček vydala nové CD, na němž zazní hudba vídeňského klasicistního skladatele Carla Ditterse von Dittersdorf, Terceta G Dur a F Dur pro vrchní smyčcové nástroje. Recenzi si přečtěte zde

9. 9. 2016

Camerata Janáček zahájí sezónu koncertem v Gongu

Camerata Janáček zahájí novou sezónu koncertem v Gongu! Spolu s hvězdnými sólisty, sopranistkou Patricií Janečkovou a houslistou Josefem Špačkem se představí na benefičním koncertě pořádaném Ostravskou Charitou 21. září v 19 hodin. Srdečně zveme, uslyšíte skladby G. Rossiniho, F. Mendelssohna a W. A. Mozarta, ve druhé části koncertu pak Havelkovy Melody Makers!

29. 8. 2016

Město Ostrava partnerem Cameraty Janáček!!!

Statutární město Ostrava významně finančně podpořilo činnost našeho orchestru. Chápeme to jako uznání naší práce a jsme hrdí na to, že můžeme nazývat naše domovské město svým partnerem! Vyjadřujeme tímto své poděkování představitelům města Ostravy za významnou a systémovou podporu kulturních aktivit na území města. V dnešní době většinově zaměřené na hmotný blahobyt je skvělé konstatovat, že mezi našimi městskými politiky je dost lidí, kteří si uvědomují význam kultury a jin&yacu te;ch nehmotných hodnot pro zdraví společnosti.

1. 6. 2016

Camerata Janáček na Janáčkově máji!

Včera si náš orchestr po delší době s chutí zahrál na tomto nejvýznamnějším ostravském hudebním festivalu. Camerata tentokrát uvedla posluchačsky vděčný program složený z děl K. Ditterse, W. A. Mozarta, T. Albinoniho, E. Elgara a L. Janáčka, sólistou večera byl vynikající trumpetista, známý také jako člen skupiny Kryštof, Nikolaos Grigoriadis. Recenzi koncertu si můžete přečíst zde: http://www.ostravan.cz/31772/trumpetista-kapely-krystof-na-janackove-maji-prekvapil-nadhernym-baroknim-solem/

26. 5. 2016

Turné v západní Evropě

Kratičký zájezd Cameraty do západní Evropy byl úspěšný, sklidili jsme řadu vřelých pozitivních ohlasů a na posledním koncertě ve skvělém sále Maastrichtské konzervatoře nás publikum odměnilo potleskem vestoje! Na několik momentek ze zájezdu a na programy koncertů se můžete podívat v naší fotogalerii.

14. 2. 2016

Koncerty v Belgii a Holandsku

Camerata Janáček se opět vrací na známá místa, již počtvrté bude koncertovat v Belgii a Holandsku, konkrétně v Bruselu, Antwerpách a Maastrichtu, kde předvede díla F. Schuberta, F. Mendelsohna, L. Janáčka, E. Elgara a A. Dvořáka. Jako sólisté se představí klavírista M. Kasík a houslista G. Sharon, který ale tentokrát změnil nástroj - bude hrát na violu. Doufáme v úspěšnou reprezentaci našeho regionu a těšíme se na šťastný návrat. Všem našim příznivcům a posluchačům přejeme vše nejlepší v roce 2016.

13. 1. 2016

Nové CD

Jak už víte, 4. října 2015 Camerata ve zmenšeném obsazení uskutečnila koncert v barokním kostele Navštívení P. Marie v Zašové na Valašsku. Pro velmi milé a vstřícné publikum zahrála nejprve Dvořákovy Drobnosti a potom dva vtipně napsané Tercety Carla Ditterse z Dittersdorfu. Koncert byl zaznamenán a před Vánoci vyšlo Live CD, na kterém jsou kromě Dittersových Tercetů uvedeny také varhanní skladby Jana Křtitele Vaňhala v podání významného českého varhaníka Tomáše Thona. CD vydal Mgr. Karel Plocek, obrázky přebalu CD si můžete prohlédnout v sekci audio&video tohoto webu.

Na závěr nám dovolte popřát Vám, návštěvníkům našich koncertů, vše dobré, hodně pohody, zdraví a dobré hudby v roce 2016! Camerata Janáček

12. 1. 2016

 
© 2008. All rights reserved. Contact: admin@cameratajanacek.cz. Login.