Aktuality

Natáčení s Martinem Kasíkem

4. a 5. září natáčela Camerata s vynikajícím českým klavíristou Martinem Kasíkem Mendelssohnův koncert pro klavír a smyčce a-moll, dílo mladičkého, teprve třináctiletého skladatele. Nahrávka se stane součástí nového CD našeho orchestru, které vyjde ještě letos ve vydavatelství RADIOSERVIS spolu s dalšími skladbami mladého Mendelssohna. Na nahrávce se prezentuje také houslistka Martina Bačová.

5. 9. 2010

Holandské turné

V prosinci t.r. Camerata Janáček vycestuje na krátké turné do Holandska, kde bude koncertovat v Utrechtu a Maastrichtu se sólisty klarinetistou Harry-Imre Dijkstra a houslistou Gilem Sharonem.

5. 9. 2010

Nahrávka s Martinou Bačovou

13. června Camerata Janáček natáčela v Českém rozhlase Ostrava s talentovanou houslistkou původem z Ostravy Martinou Bačovou. Na programu byl koncert d-moll pro housle a smyčcový orchestr Felixe Mendelssohna-Bartholdyho. Tato nahrávka bude součástí nového Mendelssohnovského CD, které by mělo vyjít ještě letos v dceřinném vydavatelství Českého rozhlasu RADIOSERVIS. Objeví se na něm také dvě symfonie z raného období Mendelssohnovy tvorby a klavírní koncert a-moll se sólistou Martinem Kasíkem.

13. 6. 2010

Camerata Janáček na festivalu C. M. von Webera

Dne 3. června tohoto roku se Camerata Janáček prezentovala na zahajovacím koncertě již tradičního festivalu Carla Marii von Webera v bývalém významném sídle německé šlechty Pokoj (Bad Carlsruhe) poblíž města Opole. Koncert se konal v 250 let starém evangelickém kostele s původním velmi unikátním dřevěným interiérem za účasti významných představitelů šlechtických rodů a dokonce za přítomnosti samotného prapravnuka Carla Marii von Webera.

Camerata Janáček pro tuto příležitost upravila Weberovu skladbu „Vyzvání k tanci“, dále uvedla tři Chopinovy drobné skladby, rovněž v úpravách pro komorní orchestr. Českou hudbu soubor reprezentoval uvedením slavné Dvořákovy serenády E-dur.

Sólistkou koncertu byla mladá polská flétnistka Elzbieta Wolenská.

Plakát z festivalu zde.

3. 6. 2010

Společenský večer Business Star

4. ledna t.r. se v ostravském divadle Antonína Dvořáka uskutečnil společenský večer elity podnikatelů Moravskoslezského kraje "BUSINESS STARS", jehož součástí byl koncert Cameraty Janáček. Sólisty tohoto koncertu byli houslistka Gabriela Demeterová, harfistka Jana Boušková a sólisté opery Národního divadla Moravskoslezského. Koncert byl pojat jako charitativní a nadační, součástí programu bylo vyhlášení Nadace společenské odpovědnosti pro podporu výstavby Komunitního centra pro tělesně postižené děti a mládež v Ostravě-Mariánských Horách.

11. 1. 2010

Belgické turné

Začátkem prosince loňského roku Camerata Janáček spolu se sólisty Jiřím Hanouskem a Pavlem Doležalem uskutečnila v pořadí již své druhé turné po Belgii. Na pěti koncertech v Antverpách, Bruselu, Bornemu, St.-Pieters-Leuw a Roosdaalu zahrála díla Karla Stamice, Josefa Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta a Pietera van Maldere. Setkala se s velice nadšeným publikem a pozitivními ohlasy, o čemž svědčí i fakt, že jsme byli pozváni k dalšímu hostování!

9. 1. 2010

Nové CD

Začátkem prosince 2009 spatřilo světlo světa další CD Cameraty Janáček, a to slavnostním křtem a veřejnou prezentací ve vídeňském Steinway-house. Orchestr společně se sólistkou- vídeňskou klavíristkou srbského původu Natašou Veljkovič nahrál tři koncerty pro klavír a smyčcový orchestr Josefa Haydna a uctil tak památku dvoustého výročí úmrtí tohoto slavného rakouského skladatele. CD vydala rakouská společnost GRAMOLA. Máte-li účet na Facebooku, můžete se na malou reportáž z prezentace podívat zde.

9. 1. 2010

Letní festival komorní hudby ve Varšavě

16. srpna 2009 byla Camerata Janáček pozvána k účasti na Letním festivalu komorní hudby ve Varšavě, kde se s úspěchem prezentovala hudbou slavných českých skladatelů Antonína Dvořáka (Serenáda E-dur)a Leoše Janáčka (Idyla pro smyčce). Fotografie z festivalu si můžete prohlédnout zde.

8. 1. 2010

 
© 2008. All rights reserved. Contact: admin@cameratajanacek.cz. Login.