Aktuality

Koncert v Rudolfinu

Camerata Janáček se v současné době připravuje na významný koncert, který se uskuteční dne 14. prosince tohoto roku v pražském Rudolfinu. Orchestr se představí spolu s vynikajícím českým pianistou Martinem Kasíkem v rámci abonentního cyklu Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii. Za dirigentským pultem bude stát mladý český dirigent Jaromír Krygel. Uvedeme skladby B. Martinů, F. Mendelssohna-Bartholdyho, G. Bacewicz a B. Bartóka. Podrobnosti koncertu se dozvíte zde:

http://www.ceskafilharmonie.cz/content_koncerty6.php?fltr=5

6. 11. 2011

Říjnové koncerty

Camerata Janáček zaznamenala řadu příznivých ohlasů na říjnové koncerty s houslistou Jiřím Vodičkou v rámci Svatováclavského hudebního festivalu, pro ilustraci uveřejňujeme jeden z nich:

Vážený pane Doležale, nelitovali jsme námahy a zajeli včera z Ostravy do Karviné na jeden z Vašich koncertů pořádaných v rámci Svatováclavského hudebního festivalu. Z koncertu jsme byli nadšeni, něco tak okouzlujícího jsme již dlouho neslyšeli. Ač nejsme nějak obzvlášť erudováni v oblasti vážné hudby a ani se pro velké pracovní vytížení nezúčastňujeme často koncertů, zřejmě pod vlivem včerejšího nádherného koncertu a následného dnešního přehrání videoukázek Cameraty se staneme Vašimi věrnými fandy a pokusíme se vystupování Vašeho ansámblu navštěvovat více než doposud. Vyřiďte, prosím, členům Vaší družiny naše veliké díky a upřímný obdiv, držíme vám všem palce a přejeme do budoucna hodně úspěchů a mnoho nadšených posluchačů. Steinerovi, Ostrava.

4. 11. 2011

Rozhovor s Pavlem Doležalem

V březnovém čísle časopisu TALENT vyšel ve formě rozhovoru s uměleckým vedoucím Pavlem Doležalem článek o Cameratě Janáček. K nahlédnutí zde:

Článek

27. 4. 2011

Prosincové koncerty a nové CD

Po návratu z krátkého, ale vydařeného zájezdu do Holandska (9. – 13. prosince 2010, koncerty v Utrechtu a Maastrichtu) Camerata Janáček uskutečnila dva koncerty v Ostravě:

První z nich se konal 17. 12. v kostele sv. Ducha v Ostravě-Zábřehu. Byl to koncert uspořádaný v rámci Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků „Souznění“. Pod vedením dirigenta Paola Gatta a za spoluúčinkování pěveckého sboru Canticum Ostrava a pěveckých sólistů uvedl orchestr duchovní skladby A. Vivaldiho a C. Saint-Säense. Koncert byl natáčen Českým rozhlasem a během Vánočních svátků vysílán jak na stanici ČR 3 – Vltava, tak na ČR Ostrava.

O Vánocích si orchestr zahrál ještě jednou, a to ve studeném, ale sváteční a vřelou náladou nabitém kostele sv. Jana Nepomuckého ve Staré Bělé, kde v neděli 26. 12. koncertoval spolu se skvělými pěveckými sólisty: s českou sopranistkou Janou Doležílkovou a kanadským tenoristou s čínskými kořeny Mario Zhangem.

Nejnovější, a také nejradostnější událostí posledních dní je ale vydání nového CD Cameraty Janáček!!! Během loňského roku orchestr natočil dva Mendelssohnovy mladistvé a ne příliš často uváděné opusy, a to jeho houslový koncert d-moll a klavírní koncert a-moll. Našimi sólisty na nahrávce jsou houslistka Martina Bačová a klavírista Martin Kasík, oba skvělí interpreti mezinárodního formátu. Desku vydalo na přelomu prosince a ledna pražské hudební vydavatelství Radioservis ve spolupráci s Českým rozhlasem Ostrava. Náhled titulní strany CD a bližší informace o obsahu najdete v položce AUDIO A VIDEO našeho webu.

18. 1. 2011

 
© 2008. All rights reserved. Contact: admin@cameratajanacek.cz. Login.