Koncerty

27. 6. 2015 v 16:00 - Hrad Hukvaldy

Program:
A. Vivaldi - Čtvero ročních dob
G. F. Haendel - Kantáta pro soprán a komorní orchestr
J. S. Bach - Braniborský koncert č. 3

19. 4. 2015 v 16:00 - Lhotka

Program: skladby B. Bartoka, F. Liszta, L. Weinera, G. Dinicu a jiných.

21. 12. 2014 v 16:00 - Dolní Markvartovice

Jako sólistka se opět představí nevidomá zpěvačka Pavla Flámová v dílech barokních mistrů J. S. Bacha, G. F. Telemanna, G. F. Händela a v tradičních koledách, k tomu připojí Camerata Concerta Grossa A. Corelliho a F. Manfrediniho.

9. 12. 2014 v 19:00 - Slezskoostravská radnice

Sólistky: Martina Bačová (housle) a Pavla Flámová (zpěv). Program: A. Vivaldi, J. S. Bach a G. F. Händel.

15. 10. 2014 v 19:00 - Kostel nejsvětějšího srdce Ježíšova, Masarykovy sady, Český Těšín

Na programu zazní díla E.Griega, W. A. Mozarta, C.Saint Saense a dalších. Jako sólistka se představí E. Dřízgová-Jirušová.

13. 10. 2014 v 19:00 - Dům kultury města Ostravy

Autorem dramaturgie koncertu je Jan Rokyta, zasvěcený znalec maďarského a rumunského folklóru, který je prezentován v mistrovské podobě v tvorbě F. Liszta a B. Bartóka i ve skladbách L. Weinera (Maďarsko), M. Chiriaca a G. Dinicu (Rumunsko). Jan Rokyta mladší se představí jako interpret – hráč na cimbál a zobcovou flétnu i jako autor úpravy lidové Suity z Transylvánie. Dominující složkou koncertu jsou inspirační zdroje uhersko-rumunského folklóru, především z oblasti Transylvánie (Sedmihradsko).

27. 9. 2014 v 19:00 - Kostel Sv. Václava, Václavovice u Ostravy

Program: A. Corelli, J. Suk, E. H. Grieg, W. A. Mozart

17. 9. 2014 v 19:00 - Kostel Sv. Ducha, Ostrava - Zábřeh

Program: E. H. Grieg, P. F. Tosti, P. Rombi, W. A. Mozart, L. Gordigiani, C. Saint-Saens.

17. 5. 2014 - Výčapy-Opatovice, Slovensko

Benefiční koncert v kostele Božího Milosrdenství ve Výčapech-Opatovcích (Slovensko). Camerata Janáček vystoupila po boku dvou pěveckých hvězd, vítězky televizní soutěže Talentmánia Patricie Janečkové a sólisty Slovenského národního divadla Daniela Čapkoviče. Dirigentské taktovky se ujal hlavní dirigent opery Slovenského národního divadla Rastislav Štúr. Koncert odvysílala v přímém přenosu Televízia LUX.

Program:
Mozart - Divertimento D-dur - Allegro
Slovenská modlitba (Daniel Čapkovič)
Dvořák - Když mne stará matka (Patricia Janečková)
Dvořák – Serenáda - 1.veta
Caccini - Ave Maria (Patricia Janečková)
Webber - Pie Jesu (Čapkovič, Janečková)
Grieg – Preludium (Suita „Z časů Holbergových“)
Dvořák - Zpívejte Hospodinu (Daniel Čapkovič)
Mozart - Laudate Dominum (Patricia Janečková)
Mascagni – Intermezzo
Verdi - Di provenza mar il suol z La Traviata (Daniel Čapkovič)
Franck - Panis Angelicus (Janečková, Čapkovič)

13. 12. 2013 - Frýdek-Místek, Ostrava

13. a 14. 12. 2013 - Koncerty v kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku a v kostele Panny Marie Královny v Ostravě - Mariánských Horách. Sólistka – Eva Dřízgová-Jirušová, dirigent - Paolo Gatto. První z koncertů se konal v rámci Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel SOUZNĚNÍ a druhý v rámci koncertního cyklu Čtvero ročních období, jehož pořadatelem je Svatováclavský hudební festival.

Program: skladby C. Saint-Säense, S. Mayra, P. Cattanea, P. F. Tostiho, L. Gordigianiho, P. Rombiho, ale také Jana Nowaka, sbormistra Dívčího komorního sboru CZKW Třinec, který na koncertě spoluúčinkoval.

24. 10. 2013 - Stará Bělá, Bystřice nad Olší

24. a 25. 10. 2013 - Koncerty v kostele sv. Jana Nepomuckého ve Staré Bělé a v evangelickém kostele v Bystřici nad Olší, oba v rámci 10. ročníku Svatováclavského hudebního festivalu. Sólista – Roman Patočka – housle, cembalo – Filip Dvořák.

Program: Skladby F. Bendy (houslový koncert), L. Janáčka (Suita pro smyčce) a A. Vivaldiho (Čtvero ročních dob)

8. 4. 2013 - Ostrava

Abonentní koncert v komorní řadě JFO. Sólisté – Gil Sharon – housle (Holandsko), Jan Thuri – hoboj.

Program: P. J. Vejvanovský – Harmonia Romana, F. X. Thuri – hobojový koncert, J. S. Bach – koncert pro housle a hoboj d-moll, G. Bacewicz – Koncert pro smyčcový orchestr.

16. 1. 2013 - Belgie, Holandsko

16. - 20. 1. 2013 - Koncerty v Belgii a Holandsku (Bornem, Strijtem, Antwerp-Merksem, Sint Pieters Leeuw, Maastricht) Sólisté: Nataša Veljkovič - klavír, Gil Sharon - housle.

Programy: Mozart-Divertimento D-dur K.136, Haydn-Koncert pro klavír a orchestr D-dur, Strauss-Povídky z Vídeňského lesa, Dvořák-Serenáda op. 22, (v Maastrichtu místo Haydna a Starusse Mendelssohn – Dvojkoncert pro klavír a housle).

13. 1. 2013 - Vsetín

Novoroční koncert pořádaný Magistrátem města Vsetína. V zaplněném sále kina Vatra za účasti významných oficiálních hostů zahrála Camerata Janáček skladby Corelliho, Albinoniho, Mozarta, Dvořáka a J. Strausse.

1. 11. 2012 - OC Nová Karolina

Koncert v OC Nová Karolina. Sólistka – Eva Dřízgová-Jirušová - soprán, Igor Františák – klarinet, dirigent – Paolo Gatto.

Program byl vybrán tak, aby zaujal nejširší posluchačskou obec (od baroka až po Bernsteina a Coplanda).

26. 11. 2012 - HAMU, Praha

Koncert na festivalu Dny soudobé hudby v sále B. Martinů na HAMU v Praze, kde Camerata Janáček s vynikajícím českým klavíristou Martinem Kasíkem uvedla ve světové premiéře klavírní koncert I. Katajeva. Toto vystoupení se setkalo s velmi příznivým ohlasem publika i kritiky. (časopisy Hudební rozhledy, Harmonie).

1. 6. 2012 - Paskov, Rychaltice, Ostrava

Tři koncerty v rámci koncertního cyklu Čtvero ročních období. Konaly se v kostelích v Paskově, Rychalticích a v Ostravě a sólistou byl známý klarinetista a organizátor hudebního života v Ostravě Igor Františák. Camerata Janáček uvedla klarinetové koncerty a orchestrální sinfonie známých i méně známých českých skladatelů 18. století, např. Jana Václava Stamice, Karla Stamice, Josefa Myslivečka, ale také Václava Kallicka.

1. 6. 2012 - Český rozhlas Ostrava

Natáčení v ČR Ostrava. Sólista - vynikající český houslový virtuos, představitel nejmladší generace našich interpretů, Jiří Vodička.

Program: Pablo de Sarasate – Zapateado, Fantazie Carmen.

14. 12. 2011 - Rudolfinum

Koncert v Rudolfinu v rámci abonentního cyklu Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii. Sólista - Martin Kasík – klavír, dirigent Jaromír Krygel.

Program:

B. Martinů - Divertimento IV, F. Mendelssohn-Bartholdy – klavírní koncert d-moll, G. Bacewicz – Koncert pro smyčcový orchestr, B. Bartók - Divertimento.

25. 10. 2011 v 19:00 - Kostel sv. Anny, Havířov

Camerata Janáček je pravidelným hostem Svatováclavského hudebního festivalu (www.shf.cz), je pro nás radostí, že jsme byli pozváni k účasti také na letošním, v pořadí již VIII. ročníku. Zahrajeme si spolu s vynikajícím mladým houslistou Jiřím Vodičkou, tentokrát slavný cyklus čtyř houslových koncertů Antonia Vivaldiho Čtvero ročních dob. Zazní také Mozartovo Divertimento B-dur, K. 137. Koncerty jsou dva, 23. X v 16:00 hodin v kostele Povýšení sv. Kříže v Karviné – Fryštátě a 25. X v 19:00 hodin v kostele sv. Anny v Havířově.

23. 10. 2011 v 16:00 - Kostel Povýšení sv. Kříže, Karviná – Fryštát

Camerata Janáček je pravidelným hostem Svatováclavského hudebního festivalu ( www.shf.cz ), je pro nás radostí, že jsme byli pozváni k účasti také na letošním, v pořadí již VIII. ročníku. Zahrajeme si spolu s vynikajícím mladým houslistou Jiřím Vodičkou, tentokrát slavný cyklus čtyř houslových koncertů Antonia Vivaldiho Čtvero ročních dob. Zazní také Mozartovo Divertimento B-dur, K. 137. Koncerty jsou dva, 23. X v 16:00 hodin v kostele Povýšení sv. Kříže v Karviné – Fryštátě a 25. X v 19:00 hodin v kostele sv. Anny v Havířově.

9. 10. 2011 - Paczkov, Polsko

Camerata Janáček zahajuje novou sezónu v neděli 9. října v polském Paczkově, kde se představí na IX. ročníku Festivalu varhanní a komorní hudby Moritze Brosiga. Orchestr zahraje skladby W. A. Mozarta, A. Vivaldiho, A. Dvořáka, F. Chopina a M. Brosiga. Sólistou koncertu bude mladý polský houslista Adam Musialski, nutno dodat, že je to naše již druhé setkání s tímto talentovaným polským sólistou. Viz plakát.

1. 5. 2011 v 17:00 - Krakov

V neděli 1. května 2011 v 17 hodin Camerata Janáček vystoupí na mezinárodním varhanním festivalu v polském Krakově spolu s významnými polskými sólisty Elzbietou Wolenskou (www.wolenska.com) a Michalem Markuszewskim. (www.michalmarkuszewski.pl)

15. 11. 2010 - Ostrava

15. listopadu orchestr uskuteční opět po dvou letech koncert v rámci komorního abonentního cyklu Janáčkovy filharmonie Ostrava se sólistou Igorem Františákem.

11. 10. 2010 - Bruntál

11. října t.r. orchestr jako již každoročně vystoupí na Svatováclavském hudebním festivalu, tentokrát v Bruntále. Sólistou koncertu bude jeden z nejznámějších mladých českých varhaníků Petr Čech.

30. 9. 2010 - Glogow, Polsko

30. září t.r. Camerata vystoupí na festivalu Ludwiga van Beethovena v polském Glogowku, uvede skladby Albinoniho, Beethovena, Chopina, Janáčka a Dvořáka.

11. 9. 2010 v 18:00 - Ostrava Svinov

11. září v 18 hodin zahraje orchestr v Ostravě-Svinově v rámci cyklu koncertů „Čtvero ročních období“. Sólistou bude mladý fenomenální houslista Jiří Vodička, zazní Mozartovo Divertimento D-dur KV 136 a Vivaldiho slavný cyklus 4 houslových koncertů Le Quatro Staggioni.

26. 6. 2010 - Ostrava - Přívoz

26. června si Camerata Janáček zahraje ve svém mateřském městě Ostravě, konkrétně v katolickém kostele v Ostravě-Přívoze. Na programu jsou skladby J. Myslivečka, F. Mendelssohna, J. Kallicka a S. Tanějeva, sólistou bude klarinetista Igor Františák.

21. 8. 2009 v 19:30 - Polský Těšín

Program
G. F. Händel
 • Oratorium Samson

13. 9. 2009 v 18:00 - Pustkovec, kostel

Program:

J. Mysliveček
 • Simfonia in D č.XV
W. Kallick
 • Koncert Es dur pro klarinet a orchestr (novodobá premiéra)
F. Mendelssohn - Bartholdy
 • Symfonie pro smyčcový orchestr č. 10
S. Tanějev
 • Canzona pro klarinet a smyčce
F. Mendelssohn - Bartholdy
 • Symfonie pro smyčcový orchestr č. 9

Sólista Igor Františák - klarinet

7. 11. 2009 - Kiedzerzyně-Kozle, Polsko

Program:

Antonio Vivaldi
 • Čtvero ročních období
   Grazyna Bacewicz
   • Koncert pro smyčcový orchestr

18. 11. 2009 - Studio Českého Rozhlasu Ostrava

Program:

J. Mysliveček
 • Simfonia in D č.XV
J. Haydn
 • Koncert pro violoncello a orchestr C dur Hob. VII:1
W. A. Mozart
 • Koncertantní symfonie pro housle, violu a orchestr Es dur K 364 (verze pro violoncello)
E. Dřízga
 • Miniaturní suita
Účinkují:
 • Pavel Doležal - housle
 • Jiří Hanousek - violoncello

27. 6. 2009 v 18:00 - Ostrava - Svinov - kostel Krista Krále

Program:

J. Mysliveček
 • Simfonia in D č.XV
W. Kallick
 • Koncert Es dur pro klarinet a orchestr (novodobá premiéra)
F. Mendelssohn - Bartholdy
 • Symfonie pro smyčcový orchestr č. 10
S. Tanějev
 • Canzona pro klarinet a smyčce
F. Mendelssohn - Bartholdy
 • Symfonie pro smyčcový orchestr č. 9

Sólista Igor Františák - klarinet

26. 6. 2009 v 18:00 - Ostrava - Nová Ves - Kostel Sv. Bartoloměje

Program:

J. Mysliveček
 • Simfonia in D č.XV
W. Kallick
 • Koncert Es dur pro klarinet a orchestr (novodobá premiéra)
F. Mendelssohn - Bartholdy
 • Symfonie pro smyčcový orchestr č. 10
S. Tanějev
 • Canzona pro klarinet a smyčce
F. Mendelssohn - Bartholdy
 • Symfonie pro smyčcový orchestr č. 9

Sólista Igor Františák - klarinet

16. 8. 2009 v 16:00 - Warszawa, festival komorní hudby

Program
Leoš Janáček
 • Idyla pro smyčce (výběr)
Antonín Dvořák
 • Serenáda E-dur pro smyčcový orchestr

16. 8. 2009 v 12:00 - Warszawa, festival komorní hudby

Program
Leoš Janáček
 • Idyla pro smyčce (výběr)
Antonín Dvořák
 • Serenáda E-dur pro smyčcový orchestr

4. 1. 2010 - Divadlo Antonína Dvořáka

Společenský večer "Bussiness Stars". Více informací zde.

5. 10. 2009 v 18:00 - Stonava – kostel sv. Maří Magdalény

Program:

A. Corelli
 • Concerto grosso op. 6, č. 4
A. Vivaldi
 • Koncert a moll pro fagot, smyčce a cembalo
 • Koncert C dur RV 472 pro fagot, smyčce a cembalo
J. Suk
 • Meditace na staročeský chorál sv. Václave
B. Martinů
 • Sextet

Sólista Václav Vonášek – fagot

1. 10. 2009 v 18:00 - Bystřice n. Olší - Evangelický kostel

Program:

J. Suk
 • Meditace na staročeský chorál sv. Václave
L. Janáček
 • Suita pro smyčce
A. Vivaldi
 • Čtvero ročních období

Sólista František Novotný – housle

17. 5. 2009 v 16:00 - Karviná, Kostel sv. Petra

Program:

J. Mysliveček
 • Simfonia in D č.XV
W. Kallick
 • Koncert Es dur pro klarinet a orchestr (novodobá premiéra)
F. Mendelssohn - Bartholdy
 • Symfonie pro smyčcový orchestr č. 10
S. Tanějev
 • Canzona pro klarinet a smyčce
F. Mendelssohn - Bartholdy
 • Symfonie pro smyčcový orchestr č. 9

Sólista Igor Františák - klarinet

1. 12. 2009 v 19:30 - Společenský sál pardubické radnice

Mezinárodní hudební festival Le Quattro Stagioni

Program
E. Elgar
 • Serenáda e moll
H. Górecki
 • Koncert pro cembalo a orchestr
F. Mendelssohn-Bartholdy
 • Symfonie č. 10 h moll
J. Françaix
 • Koncert pro cembalo, flétnu a smyčcový orchestr
B. Britten
 • Simple Symphony (Prostá symfonie)
Monika Knoblochová / cembalo
Lukáš Herink / flétna
Camerata Janáček
Pavel Doležal / umělecký vedoucí

6. 4. 2009 v 19:00 - Dům kultury města Ostravy

Koncert v rámci komorního cyklu Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Program
J. Mysliveček
 • Simfonia in D č. XV
J. Haydn
 • Koncert pro violoncello a orchestr C dur Hob. VII:1
J. V. Stamic
 • Kvartet pro orchestr F dur
W. A. Mozart
 • Koncertantní symfonie pro housle, violu a orchestr Es dur K 364 (verze pro violoncello)
P. van Maldere
 • Sinfonia č. 20

Účinkují:

Pavel Doležal - housle
Štěpán Doležal – violoncello

13. 12. 2008 v 15:00 - Stará Bělá, kostel sv. Jana Nepomuckého

Program
Leoš Janáček
 • Suita pro smyčce
Wolfgang Amadeus Mozart
 • Divertimento F-dur
Arcangelo Corelli
 • Concerto Grosso op. 6 č. VIII "Vánoční"
Edvard Grieg
 • Suita ve starém stylu "Z časů Holbergových"
Plakát ve formátu .pdf.

3. 12. 2008 v 19:00 - Krnov, koncertní síň

Koncert pro Kruh přátel hudby

Program
Leoš Janáček
 • Suita pro smyčce
Otmar Mácha
 • Elegie pro housle a smyčce
Arcangelo Corelli
 • Concerto grosso op. 6 č. VIII "Vánoční"
Edvard Grieg
 • Suita ve starém stylu "Z časů Holbergových"

Sólistka - Martina Bačová (housle)

29. 11. 2008 v 18:00 - Ostrava, budova Janáčkovy konzervatoře

Program:

Wolfgang Amadeus Mozart
 • Divertimento F major
Joseph Haydn
 • Cello concerto C major
 • 1. Moderato - Kadenz - Tempo I.
Wolfgang Amadeus Mozart
 • Exsultate, Jubilate
 • Motet K. 165
 • 1. Exsultate, Jubilate, 2. Tu virginum Dodona, 3. Aleluja
Joseph Haydn
 • Piano concerto D major
 • 1. Vivace, 2. Un polo Adagio, 3. Rondo - Allegro Assai
Felix Mendelssohn Bartholdy
 • Symfonie No. 10

15. 11. 2008 v 16:00 - Karviná, kostel Povýšení sv. Kříže

Sólisté Jiří Vodička (housle) a Petr Nouzovský (violoncello).
 
© 2008. All rights reserved. Contact: admin@cameratajanacek.cz. Login.